Korea Północna chce uruchomić połączenia lotnicze z Koreą Południową

(fot. shutterstock.com)

Z inicjatywą uruchomienia połączenia lotniczego wystąpiły władze w Pjongjangu.

 

Przedstawiciele Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) poinformowali w piątek w komunikacie, że w przyszłym tygodniu odwiedzą Koreę Płn., by omówić otwarcie korytarza powietrznego do Korei Płd

 

Obecnie północnokoreańskie linie lotnicze Air Koryo mają połączenia jedynie z Rosją i Chinami, czyli dwoma krajami, z którymi Pjongjang utrzymuje stosunki dyplomatyczne.

 

Sprawę otwarcia nowych tras w stolicy Korei Płn. ma omawiać m.in. Arun Mishra, dyrektor oddziału ICAO na Azję i Pacyfik. Mieszczące się w Bangkoku biuro tego oddziału w lutym otrzymało prośbę z Korei Płn. o ustanowienie połączenia lotniczego między Pjongjangiem i portem lotniczym Seul-Inczon.

 

27 kwietnia przywódcy obu Korei Kim Dzong Un i Mun Dze In spotkali się we wsi Panmundżom po południowokoreańskiej stronie linii demarkacyjnej, która dzieli oba kraje. Omawiali tam m.in. szereg spraw, mających na celu zbliżenie obu państw koreańskich, które formalnie są w stanie wojny od zakończonego 65 lat temu konfliktu zbrojnego. Podpisali deklarację, w której zapowiedzieli wspólne dążenia do zawarcia formalnego układu pokojowego. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook