UE: Komisja Europejska chce zwalczać uchylanie się od szczepień

(fot. shutterstock.com)

KE chce zwalczać zjawisko uchylania się od szczepień. W czwartek przedstawiła projekt rekomendacji m.in. w sprawie wprowadzenia rutynowych kontroli statusu szczepień oraz opcji wspólnej elektronicznej karty szczepień, która miałaby zastosowanie transgraniczne.

 

"Szczepienia to jedno z największych osiągnięć naszych czasów. Dzięki nim miliony ludzi nie zaraziły się polio, ospą i innymi strasznymi chorobami. W ciągu ostatnich 60 lat szczepionki uratowały życie większej liczbie dzieci niż jakiekolwiek inne działanie medyczne" - mówił na konferencji prasowej w Brukseli komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis.

 

W emocjonalnym wystąpieniu komisarz i jednocześnie lekarz podkreślał, że jest absolutnie nie do zaakceptowania, iż w dzisiejszych czasach dzieci umierają na choroby, które można powstrzymać za pomocą szczepionek. Odrzucał teorie rozsiewane przez "antyszczepionkowców" oskarżając ich o manipulowanie i posługiwanie się półprawdami. "Szczepionki działają, to proste. To nie jest kwestia opinii. To fakt" - oświadczył Andriukaitis.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w najbliższym dziesięcioleciu szczepionki uratują życie 25 mln osób. Jednak według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) z powodu niewystarczającego stanu zaszczepienia w kilku krajach UE występują niespotykane wcześniej ogniska odry i powracają inne choroby zwalczane drogą szczepień.

 

Wciąż dochodzi w UE do zgonów dzieci i dorosłych z powodu tych chorób

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.17

Liczba głosów:

47

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 08:23:32 | 2018-04-27
"Rzeczpospolita" opisała najnowszy wyrok NSA ws. szczepień. Według sądu rodzic, który nie stawia się z dzieckiem na badanie kwalifikacyjne, łamie prawo, ponieważ już na tym etapie unika bądź odmawia wykonania obowiązku, jakim jest szczepienie.!

Oceń 1 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:10:21 | 2018-04-26
https://www.amazon.com/Fate-Rome-Climate-Disease-Princeton/dp/0691166838
---------
Kupiłem sobie na Kindla i właśnie czytam.
"Zguba Rzymu: klimat, choroby i koniec Imperium". Autor za pomocą danych przekonuje, że tak naprawdę to nie hordy barbarzyńców a zmiany klimatyczne i zarazki pogrzebały zachodni Rzym.
Może te ruchy antyszczepionkowe to po prostu zapowiedź końca naszej cywilizacji.

Oceń 1 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 21:30:24 | 2018-04-26
Gdy byłem mały, to na ulicach dość częsty był widok ludzi o zniekształconej sylwetce wskutek powikłań po Heinego-Medina. Dzisiaj pewnie mało kto kojarzy o co chodzi. Takie terminy jak szkarlatyna, odra czy rózyczka też brzmią dla większosci jak bajka o żelaznym wilku, a dla mnie to były rzeczy normalne i słyszalne dookoła. Pewnie potrzebna jest kolejna epidemia czarnej ospy czy dżumy aby ludzie nabrali rozumu.

Oceń 3 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 20:16:30 | 2018-04-26
Czy ci szarlatani namawiający do nieszczepienia  dzieci są gotowi wziąć odpowiedzialność za ew. epidemię którejś z tych chorób?Szczepienie to nie prywatna sprawa bo może to się przyczynić do nawrotu i rozprzestrzeniania chorób zagrażających innym.

Oceń 3 23 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

demokracja.net 19:11:04 | 2018-04-26
Jeśli ktoś chce przemocą coś wstrzykiwać do mojego lub mojego dziecka ciała , to musi działać z mocy zła,
bo to co Boże dzieje się  w Wolności :-)

Oceń 24 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ponury 18:17:09 | 2018-04-26
KŁAMSTWO,KŁAMSTWO I TYLKO KŁAMSTWO...czyżby Deon był już niemiecki

Oceń 25 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook