Francja: Le Mont-Saint-Michel znów otwarte

(fot. shutterstock.com)

Le Mont-Saint-Michel, słynne opactwo u wybrzeży Normandii na wyspie pływowej, ponownie otwarto w niedzielę po niemal czterech godzinach od porannej ewakuacji mieszkańców z uwagi na turystę grożącego francuskim siłom bezpieczeństwa.

 

Regionalna prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie gróźb.

 

Rano ewakuowano będącą atrakcją turystyczną wyspę. Część turystów była przejęta ewakuacją, ale w większości wszystko odbyło się z zachowaniem spokoju. Nieliczni pozamykali się na klucz w pokojach, a grupka turystów z Korei Płd., zawróconych z powrotem do Paryża, urządziła awanturę operatorom wycieczki.

 

Żandarmi poinformowali, że zakonnice i zakonnicy pozostali w opactwie, natomiast pozostali nieliczni mieszkańcy wysepki musieli ją opuścić.

Lokalne media doniosły, że na miejscu przeprowadzono operację antyterrorystyczną, a policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom.

 

Ok. godz. 7.30 świadek słyszał groźby wobec żandarmów, kierowane przez mężczyznę, który przybył na wyspę - powiedział prefekt Jean-Marc Sabathe radiu France Info. Dodał, że zachowało się nagranie z kamery bezpieczeństwa.

 

Według Sabathe'a żandarmeria przeszukała wszystkie domy. Podejrzany mężczyzna mógł wmieszać się w tłum zwiedzających i niezauważony opuścić wyspę.

 

Wyspa Le Mont-Saint-Michel co roku odwiedzana jest przez ponad 2 mln turystów. Od 1979 roku figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook