Putin i Erdogan omówili kwestię niedawnego ataku bronią chemiczną we Wschodniej Gucie

(shutterstock.com)

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podkreślił znaczenie współpracy turecko-rosyjskiej w celu zapobiegania śmierci cywilów we Wschodniej Gucie - poinformowały w poniedziałek źródła w Ankarze.

 

Erdogan "wyraził zaniepokojenie atakami na Dumę i Wschodnią Gutę" oraz podkreślił znaczenie współpracy turecko-rosyjskiej, "aby zapobiec śmierci cywilów i umożliwić dostęp pomocy humanitarnej".

 

W niedzielę organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła syryjskie władze o atak chemiczny przeprowadzony w sobotę wieczorem na szpital w Dumie we Wschodniej Gucie, w którym miało zginąć co najmniej 41 osób. Władze w Damaszku odrzucają te oskarżenia.

 

W poniedziałek szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że doniesienia o przeprowadzeniu w sobotę przez syryjskie siły rządowe ataku chemicznego we Wschodniej Gucie to prowokacja. Według Ławrowa Rosja opowiada się za uczciwym dochodzeniem w sprawie domniemanych ataków chemicznych w Syrii.

 

Brytyjska misja przy ONZ poinformowała w niedzielę, że Wielka Brytania, Polska, Francja, USA, Holandia, Szwecja, Kuwejt, Peru i Wybrzeże Kości Słoniowej zwołały na poniedziałek pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu omówienia doniesień o użyciu broni chemicznej w Syrii.

 

Ministerstwo obrony Rosji zaprzeczyło w niedzielę doniesieniom o użyciu przez syryjskie wojska rządowe broni chemicznej. Rosyjskie MSZ oznajmiło z kolei, że bezpodstawne domysły o użyciu substancji chemicznych przez siły rządowe Syrii mają na celu usprawiedliwienie wojskowych operacji z zewnątrz. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 17:24:14 | 2018-04-09
Gdyby wszyscy ludzie całego świata rozmawiali przez cały dzień energia wyzwolona w ten sposób zagotowała by pół wiadra wody.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook