Z Francji w 2017 r. wydalono 20 zradykalizowanych cudzoziemców

(fot. samuel zeller, unsplash)

W 2017 roku z Francji wydalono 20 zradykalizowanych cudzoziemców przebywających na terenie kraju nielegalnie - oświadczył w środę francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb, podkreślając, że "nigdy wcześniej nie osiągnięto takiej liczby".  

 

Minister spraw wewnętrznych w rządzie Emmanuela Macrona w rozmowie z dziennikiem "Ouest-France" pytany był o komentarz w sprawie apeli ze strony prawicy domagającej się wydalania zradykalizowanych cudzoziemców.

 

"To już się dzieje!" - odpowiedział. Podkreślił, że liczba 20 wydalonych zradykalizowanych cudzoziemców jest rekordowa.

 

Jak wyjaśnia AFP, głosy domagające się walki z radykalizacją we Francji ponownie wzmogły się po zamachu terrorystycznym sprzed tygodnia w Trebes, na południu kraju, w którym zginęły 4 osoby.

 

23 marca urodzony w Maroku francuski obywatel porwał samochód pod Carcassonne, zabił pasażera i poważnie ranił kierowcę. Następnie ostrzelał policjantów, a później wziął zakładników w supermarkecie w pobliskim Trebes, gdzie zabił pracownika i klienta. W ataku zginęły w sumie cztery osoby, a 15 zostało rannych. Policja zabiła napastnika.

 

W sobotę Collomb ponownie podkreślił, że ataki w Trebes i Carcassonne były "trudne do przewidzenia". Chociaż ich sprawca figurował w kartotece zradykalizowanych islamistów, którzy mogą stanowić zagrożenie terrorystyczne, wcześniejsza obserwacja napastnika z Trebes nie wykazała, by planował atak.

 

Odpierając zarzuty ze strony opozycji o zbyt łagodne działanie wobec osób widniejących na tej liście, Collomb odparł, że "wrzucenie do więzienia 26 tys. osób", które figurują w tym spisie lub są uznane za niebezpieczne, "nie jest możliwe". 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 15:45:14 | 2018-04-01
Za rok sukces będzie jeszcze wiekszy. Wydalą 40. Wzrost o 100%

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

etienneght 18:52:14 | 2018-03-31
No to zostało jeszcze tylko jakieś 19980 osób zidentyfikowanych przez  przez władze francuskie jako "zradykalizowane, z potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym"  , z którymi Francuzi nie wiedzą co zrobić...

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook