Australia: w Sydney rozpoczęła się światowa akcja Godzina Dla Ziemi

(fot. PAP/EPA/AHMAD YUSNI)

W Sydney, od wygaszenia świateł słynnej Opery i na moście Harbour Bridge, rozpoczęła się światowa akcja Godzina Dla Ziemi.

 
W 187 państwach o godz. 20.30 czasu lokalnego w sobotę gasną światła, aby zwrócić uwagę na konieczność walki ze zmianami klimatycznymi.
 
W tym roku Godzina Dla Ziemi ma przede wszystkim uwrażliwić ludzi na całym świecie na los zagrożonych gatunków zwierząt i roślin.
 
"Ponad połowa gatunków zwierząt i roślin będzie zagrożonych wyginięciem w pewnych regionach, które są najbogatsze pod względem bioróżnorodności, jeśli nic nie zmienimy" - powiedział szef Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (World Wildlife Fund - WWF) na Australię Dermot O'Gorman. WWF koordynuje akcję Godzina Dla Ziemi na całym świecie.
 
Organizatorzy kampanii nazywają ją "największym ruchem na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, który został stworzony oddolnie" - pisze AFP.
 
Jakkolwiek jest ona akcją symboliczną - pisze AFP - Godzina Dla Ziemi w ostatnich latach sprawiła, że na wyspach Galapagos zakazano używania toreb plastikowych, a w Kazachstanie zasadzono 17 mln drzew.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook