Prezydent Korei Południowej zapowiada wysłanie przedstawiciela do Korei Płn.

(fot. shutterstock.com)

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In powiedział w czwartek w rozmowie telefonicznej z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że na zaproszenie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una planuje wysłać tam specjalnego wysłannika.

 

Tematem czwartkowej rozmowy przywódców były m.in. ostatnie wizyty w Korei Płd. wysokich rangą urzędników północnokoreańskich - jak poinformowała administracja prezydenta Muna.

 

Wysiłki w kierunku denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

 

Według Muna wysłanie specjalnego przedstawiciela do Pjongjangu ma na celu odwzajemnienie wizyt urzędników z Korei Północnej, w tym siostry Kim Dzong Una, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

 

Mun i Trump "zgodzili się kontynuować wysiłki w kierunku denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego poprzez podtrzymywanie dialogu Południa z Północną" - napisano w oświadczeniu wydanym przez Błękitny Pałac.

 

Rozmowy między obiema Koreami

 

Politycy uzgodnili również, że będą kontynuować "ścisłe konsultacje" dotyczące postępu rozmów między obiema Koreami.

 

Obecni na igrzyskach przedstawiciele Korei Płn. powiedzieli w niedzielę, że rząd w Pjongjangu jest otwarty na rozmowy z USA, podczas gdy Biały Dom poinformował, że wszelkie rozmowy z Koreą Płn. muszą prowadzić do zakończenia programu nuklearnego reżimu.

 

Prezydent Mun nalega na oba kraje, by stworzyły grunt pod rozmowy w celu rozwiązania kwestii programu zbrojeniowego Korei Płn.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook