Jean-Claude Juncker o sporze z Polską: bardzo duża szansa na zbliżenie stanowisk

(fot. Belish / Shutterstock.com)

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ocenił w środę, że jest bardzo duża szansa, iż stanowisko Polski dotyczące praworządności zmieni się w stronę oczekiwaną przez KE, natomiast stanowisko KE przesunie się w kierunku pozycji Polski.

 

Juncker mówił o tym na konferencji prasowej w Brukseli, przypominając o rozmowach jakie odbył z premierem Mateuszem Morawieckim i spotkaniu szefa MSZ Jacka Czaputowicza z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem.

 

- Kanały dialogu są otwarte na stałe i sądzę, że jest bardzo duża szansa, że polskie stanowisko ewoluuje nieco bliżej naszego, a nasze stanowisko przesunie się powoli w kierunku polskiego - oświadczył Juncker.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.63

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 23:00:49 | 2018-02-14
Miejmy nadzieję, że to nie tylko urzędowy optymizm. Bo cenę zapłacimy my wszyscy. Rząd sie wyżywi, elita sobie poradzi, na biednych nie trafiło.

Oceń 3 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 16:22:23 | 2018-02-14
Nareszcie.Może w PISIE też są zwolennicy praworządnej Polski i teraz się uaktywnili. Miejcie odwagę prawi pisowcy nazwać draństwo po imieniu, przywróćcie rządy prawa i sprawiedliwości.Przypomnijcie sobie co znaczą słowa w nazwie waszej partii. Posłuchajcie tego co mówia konstytucjonaliści, tego co na ten temat zawarto w uchwałach wydziałów prawapolskich uniwersytetów, tego co zaleciła Komisja Wenecka, Parlament E itp,itd. Posłuchajcie profesora A.Strzembosza,który kiedyś był Waszym kandydatem na prezydenta i Waszym autorytetem.Wsłuchajcie się w słowa arcybiskupa Gądeckiego,który opowiedział się za zachowaniem 3 podziału władzy.Posłuchajcie swojego rozumu.Zrróbcie to dla Polski.

Oceń 5 36 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook