Irak: 26 zabitych, a 90 zostało rannych w podwójnym zamachu w Bagdadzie

(fot. PAP/EPA/ALI ABBAS)

Co najmniej 26 osób zginęło, a 90 zostało rannych w poniedziałek w podwójnym samobójczym zamachu bombowym w centrum Bagdadu - poinformowały źródła medyczne.

 
To drugi taki atak w irackiej stolicy w ciągu trzech dni. Na razie nikt nie przyznał się do zamachu.
 
Ministerstwo zdrowia Iraku podało na swym koncie na Facebooku, że śmierć poniosło 25 osób, a 63 zostały ranne. Według irackich sił bezpieczeństwa w ataku zginęło 16 osób, a 65 jest rannych.
 
Jak poinformował przedstawiciel władz bezpieczeństwa generał Saad Maan, "dwóch kamikadze wysadziło się w powietrze na placu Tajran w centrum Bagdadu". MSW podało, że dwóch mężczyzn zdetonowało na sobie kamizelki z materiałami wybuchowymi.
 
Plac Tajran jest ważnym punktem handlowym irackiej stolicy i miejscem, gdzie codziennie rano zbierają się ludzie poszukujący pracy - pisze AFP. Wcześniej miejsce to wielokrotnie było celem zamachów terrorystycznych.
 
Na razie nikt nie wziął odpowiedzialności za atak, ale miał on znamiona zamachu przygotowanego przez dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) - podaje Associated Press.
 
W grudniu irackie władze ogłosiły "koniec wojny" z IS, wypartym przez irackie siły zbrojne z rejonu Bagdadu oraz wszystkich obszarów miejskich i gęściej zaludnionych. Jednak komórki dżihadystyczne wciąż działają na północ od stolicy Iraku; do ataków dochodzi także w innych rejonach kraju. 
 
 
Wspomóż Nas
Tagi: irak, zamach

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?