Izraelskie lotnictwo zbombardowało tunel w Strefie Gazy

PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Izraelskie siły powietrzne zbombardowały i zniszczyły tunel zbudowany przez bojowników palestyńskiego Hamasu pod przejściem granicznym Kerem Szalom, które łączy Strefę Gazy z Izraelem - podała w niedzielę AP.

 

Izrael "uderzył przy pomocy myśliwców w infrastrukturę terrorystyczną w pobliżu granicy z Egiptem" - napisano w sobotnim oświadczeniu wojska. "Hamas jest odpowiedzialny za całą działalność w Strefie Gazy (...)" - dodano.

 

Tunel miał 1,5-km długości i przebiegał pod strategicznymi rurociągami w pobliżu przejścia Kerem Szalom - poinformował rzecznik izraelskiej armii porucznik Jonathan Conricus. Podziemne przejście łączyło terytoria Strefy Gazy kontrolowane przez Hamas z Egiptem oraz Izraelem.

 

Trzeci zniszczony tunel w ciągu dwóch miesięcy 

 

Wojskowy zaznaczył, iż armia państwa żydowskiego "od pewnego czasu monitorowała budowę tunelu", z którego - jego zdaniem - "niedługo możliwe było przeprowadzenie ataku".

 

To trzeci tunel w Strefie Gazy zniszczony przez Izrael w ciągu ostatnich dwóch miesięcy - przypomniała AP. Według agencji naloty na infrastrukturę podziemną w tej palestyńskiej enklawie są priorytetem dla izraelskiej armii od 2014 roku, gdy Hamas wykorzystywał podziemne tunele do ataków.

 

Napięcie między Izraelem a Strefą Gazy wzrosło po grudniowej decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego - ocenia AFP. Od tego czasu wojska tego kraju zabiły 16 Palestyńczyków; ze Strefy Gazy wystrzelono w kierunku Izraela dziesiątki pocisków.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.17

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 09:35:40 | 2018-01-14
Nie wiem czy śmiać się czy płakać, kiedy robią ze mnie durnia. Za to co robi Izrael (nie oceniam tego, czy dobrze robi, czy źle) jest odpowiedzialny znowu prezydent Trump! A kto chce by stolica Izraela była w Jerozolimie? Trump? Czy władze izraelskie? To tak jakby Trump ogłosił, że przeniesie ambasadę USA do Krakowa, bez wiedzy naszego rządu! Bo mu się tak podoba. Za wszelkie zło na świecie jest odpowiedzialny prezydent Trump! Bardzo wygodne alibi. Wszyscy inni są dobrzy i chcą dobrze, tylko ten przeklęty Trump bruździ. Dokładnie tak samo, jak za całe zło na świecie są oczywiście odpwiedzialni katolicy i nie wszyscy, tylko ci wierzący bez "ale", konserwatywni, trzymający się Pisma Świętego i Tradycji  Kościoła. Boże, widzisz i nie grzmisz! 

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook