Ukraina: trzech wojskowych zginęło na froncie w Donbasie

(fot. shutterstock.com)

Trzech ukraińskich wojskowych zginęło, a trzech zostało rannych na linii frontu w konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował w czwartek sztab armii w Kijowie.

 

Są to największe straty ukraińskiego wojska od początku roku. W okresie od świąt katolickiego Bożego Narodzenia, przez Nowy Rok, do prawosławnego Bożego Narodzenia i związanych z nimi ferii zimowych na wschodniej Ukrainie obowiązywał tzw. świąteczny rozejm, który jednak był naruszany.

 

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk oświadczył na czwartkowym briefingu dla prasy, że dwóch żołnierzy zginęło w wyniku wybuchu miny w okolicach miejscowości Pisky pod Donieckiem. Jeszcze jeden poniósł śmierć w rezultacie ostrzału dokonanego przez separatystów koło miejscowości Nowołuhanske.

 

Według Motuzianyka siły separatystów nasiliły w ostatnich dniach ataki z użyciem ciężkiej broni, zakazanej przez mińskie porozumienia w sprawie Donbasu. Ukraiński wojskowy przyznał, że siły rządowe dwukrotnie otwierały ogień w odpowiedzi na ostrzały przeciwnika.

 

W konflikcie na wschodzie Ukrainy, który wybuchł wiosną 2014 roku, zginęło dotychczas ponad 10 tysięcy osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook