Premier Ukrainy zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego do złożenia wizyty

(fot. Krysja / Shutterstock.com)

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman poinformował w środę, że zaprosił premiera Polski Mateusza Morawieckiego do złożenia wizyty na Ukrainie. Premier Morawiecki potwierdził, że Polska wspiera aspiracje euroatlantyckie Ukrainy - powiedziała PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

 

- Premier Ukrainy przekazał gratulacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu z okazji objęcia urzędu szefa rządu. Premierzy potwierdzili, iż istotne jest pogłębianie obustronnej współpracy w obszarze ekonomicznym, bezpieczeństwa, kultury oraz z wielu innych, np. w sferze samorządowej. Wskazali też na potrzebę prowadzenia dialogu historycznego. Premier potwierdził, że Polska wspiera aspiracje euroatlantyckie Ukrainy i zamierza kontynuować wsparcie w tej dziedzinie - poinformowała w środę PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 

Według komunikatu Hrojsmana, zamieszczonego na Facebooku, w środę przeprowadził on rozmowę telefoniczną z polskim premierem, podczas której obie strony potwierdziły, że nastawione są na dialog i strategiczne partnerstwo.

 

Zdaniem ukraińskiego premiera takie partnerstwo dotyczy szeregu kwestii od gospodarki i przyszłości energetycznej, po sformułowanie agendy dla prac Polski jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ przez następne dwa lata.

 

"Zaprosiłem kolegę do odwiedzenia Kijowa w dogodnym dla niego terminie" - napisał ukraiński premier.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook