May: możemy wiele osiągnąć łącząc nasze siły ws. bezpieczeństwa i budowania dobrobytu

(fot. PAP/Rafał Guz)

Możemy wiele osiągnąć łącząc nasze siły nie tylko, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, ale również jeśli chodzi o budowanie dobrobytu naszych krajów i narodów - powiedziała w czwartek w Warszawie premier Wlk. Brytanii Theresa May.

 

W czwartek w Warszawie odbywają się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Premierzy Polski i Wielkiej Brytanii spotkali się też z żołnierzami i weteranami obu krajów.

 

Nasza historia opiera się na wspólnych wartościach

 

"Nasza wspólna historia oparta jest również na wspólnych wartościach, wspólnych interesach i stanowi doskonały przykład tego, jak wiele możemy osiągnąć łącząc nasze siły nie tylko, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, ale również jeśli chodzi o budowanie dobrobytu dla naszych krajów i narodów" - powiedziała May konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

May podkreśliła, że Polska i Wielka Brytania mają za sobą "bardzo długą tradycję walki ramię w ramię, braterstwa broni, działania jako partnerzy i sojusznicy". Zaznaczyła, że obecnie 150 brytyjskich żołnierzy służy na wschodzie Polski.

 

Chcemy wam podziękować

 

"Sam fakt, że nasi żołnierze spotykają się tu dzisiaj z nami w obecności weteranów II wojny światowej, bohaterskich żołnierzy, jest dla nas zaszczytem. W ramach wojsk sojuszniczych walczyliście ramię w ramię na wszystkich frontach Europy, walczyliście za wolność Europy. Dziś chcemy wam wszystkim za to podziękować" - oświadczyła brytyjska premier.

 

Zaznaczyła, że żaden inny kraj nie wysłał tak wielu lotników, którzy walczyli o wolność Wielkiej Brytanii i Europy podczas Bitwy o Anglię. "Nad niebem południowej Anglii Dywizjon 303 zestrzelił więcej wrogich samolotów niż jakikolwiek inny dywizjon w ramach sojuszniczych wojsk lotniczych" - mówiła szefowa brytyjskiego rządu.

 

Podkreśliła, że Wielka Brytania jest bardzo wdzięczna polskim weteranom II wojny światowej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?