Tusk: mam nadzieję, że KE nie uruchomi art. 7 traktatu UE wobec Polski

(fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Mam nadzieję, że Komisja Europejska nie uruchomi art. 7 unijnego traktatu wobec Polski - oświadczył w piątek w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Komisja Europejska będzie w środę analizować ustawy o Sądzie Najwyższym oraz KRS i podejmie decyzję, czy aktywować wobec Polski art. 7 ust. 1 unijnego traktatu.

 

Mówi on o tym, że na uzasadniony wniosek jednej trzeciej państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub KE, Rada UE może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez kraj członkowski wartości unijnych.

 

Decyzja w tej sprawie, która jest podejmowana przez kraje większością czterech piątych, nie wiąże się jeszcze z sankcjami, ale jest krokiem na drodze do nich. Same sankcje są mało prawdopodobne, bo wymagają jednomyślności, ale już uruchomienie art 7., byłby bezprecedensowym krokiem w historii UE i zmusiłoby stolice do zajęcia stanowiska wobec wydarzeń w Polsce. 

 

Wspomóż Nas
Tagi: tusk, donald tusk

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 10:33:12 | 2017-12-16
Jeżeli się dobrowolnie przystępuje do jakiegoś gremium to wyraża się zgodę na respektowanie jego wartości , jeżeli te wartości są mi obce to trzymam się od niego z daleka.Proste.

Oceń 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 09:25:38 | 2017-12-16
Marionetka Merkel ma nadzieję?

A sam błagał na kolanach o ich uruchomienie.
Z Mateuszem "nie płacę alimentów i nie chce mi się pracować" Kijowskim robił spotkania i nasiadówki.
Cwaniaczek.

Oceń 15 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

nk 08:04:22 | 2017-12-16
Zrobić kupę i to nie jedną, a potem niby dziwi się, że śmierdzi!!!
Nie wierzę w szczerość słów Tuska: "Mam nadzieję, że Komisja Europejska nie uruchomi art. 7 unijnego traktatu wobec Polski "

Oceń 19 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 23:40:54 | 2017-12-15
Uruchomienie art. 7 przez Komisję Europejską byłoby  naruszeniem demokracji na naszym kontynencie  oraz suwerenności Państwa będącego członkiem Unii Europejskiej.

Znając stan umysłów pracowników Unijnych zatrudnionych w Brukseli, gdzie ślimak jest  rybą, gdzie pisze się instrukcje korzystania z drabiny albo instrukcje dotyczące deski klozetowej, itd. wszystko jest możliwe.
Trzeba przypomnieć, że pracownicy ci otrzymują z naszych podatków wynagrodzenia za tzw. pracę w wysokości nieporównywalnej do wkładu wiedzy i wysiłku.

Oceń 26 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook