Polskie podium maratonu na Kilimandżaro

(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

Troje Polaków stanęło na podium maratonu na Kilimandżaro, najwyżej rozegranego biegu na świecie na dystansie 42 km, do którego start nastąpił na wysokości 5850 m.

Pierwsze miejsce wynikiem 4:28.40 zajął Piotr Hercog, drugie Maciej Pawlicki - 4:36.04, a trzecie Anna Gregorczyk - 4:37.16.

Na czwartej pozycji uplasował się kolejny Polak - Rafał Kruzel ze stratą 9.20 do zwycięzcy, a na piątej Chinka Catherine Sun, która pokonała trasę w czasie 4:38.53.

Dotychczas najwyżej rozpoczynającym się maratonem na świecie był Tenzing Hillary Everest Marathon, z linią startu na wysokości 5363 m.

W maju pierwszą lokatę w klasyfikacji obcokrajowców zajął mieszkający w Kudowie-Zdroju u podnóża Gór Stołowych Hercog - 4:38.22, a drugą Robert Celiński (AZS AWF Warszawa) - 4:48.58.