Ponad 30 migrantów utonęło u wybrzeży Libii, zatonęły dwa statki

(fot. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI)

Ponad 30 osób poniosło śmierć w sobotę u wybrzeży Libii, kiedy zatonęły dwa przewożące ich statki. Uratowanych 200 migrantów odstawiono do portu w Trypolisie - podała libijska marynarka wojenna.

 
Według libijskiej straży przybrzeżnej na wysokości Garabulli, 60 km na wschód od Trypolisu, przeprowadzono dwie operacje ratownicze. W pierwszej wyłowiono 60 osób i zwłoki 31 ludzi, a w drugiej wyciągnięto z wody 140 ocalałych z katastrofy ich statku.
 
Libia jest główną bramą dla większości afrykańskich migrantów, usiłujących przedostać się do Europy. Większość trafia do Włoch, zabrana z morza przez statki z różnych krajów.
 
W tym roku do Włoch dostało się 115 tys. uchodźców. Rośnie jednak liczba ludzi zatrzymanych przez wpieraną przez Europę libijską straż przybrzeżną i zawróconych z morza na ląd do Libii.
 
Jak podaje agencja Reutera, od lipca widać było ostry spadek liczby migrantów, usiłujących przedostać się przez morze do Europy, ale w tym tygodniu obserwuje się gwałtowny wzrost takich prób.
 
W tym roku zginęło bądź zostało uznanych za zaginionych blisko 3 tys. migrantów, w większości między Libią a Włochami. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji podała w piątek, że Morze Śródziemne jest "granicą, na której ginie najwięcej ludzi".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marian 10:02:13 | 2017-11-26
No i bardzo ciekawe zdjęcie. Jak zwykle promuje się aby białe kobiety wiązały się z czarnymi mężczyznami. Bergoglio już mówił, żeby robić mieszane rodziny. Czego wy chcecie? Afryki w naszym domu? Niedoczekanie!

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marian 08:21:07 | 2017-11-26
Winni są ci, którzy ich ciągle i ciągle zapraszają do Europy, m. in. Bergoglio, Merkel, Soros... a mafia na tym zarabia. Hańba.

Oceń 3 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?