Niemcy: 50 zatrzymań na rozpoczęcie karnawału w Kolonii

(fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH)

W Kolonii i innych miastach Nadrenii na zachodzie Niemiec rozpoczął się karnawał, którego punktem kulminacyjnym będzie tradycyjnie Różany Poniedziałek 12 lutego 2018 roku. Policja zatrzymała już ok. 50 osób; część z nich pod zarzutem molestowania seksualnego.

 
Zabawa rozpoczynająca karnawał rozpoczęła się zgodnie z tradycją w sobotę o godz. 11.11. Tysiące mieszkańców i turystów wyległo na ulice miasta. Porządku w Kolonii strzegło 1000 policjantów. Pomimo tego w mieście doszło do molestowania seksualnego kobiet i przypadków uszkodzeń ciała.
 
Niezidentyfikowana osoba rzuciła w tłum ludzi kufel piwa, raniąc dwie kobiety. Z obrażeniami głowy odwieziono je do szpitala - informuje agencja dpa.
 
"Im późniejsza pora, tym większa zawartość alkoholu we krwi, co prowadzi do bójek i pyskówek" - powiedział rzecznik kolońskiej policji. Spokój zapanował dopiero w niedzielę nad ranem.
 
Zabawy karnawałowe odbyły się też w Duesseldorfie, Akwizgranie i Bonn.
 
Kolonia jest pod szczególną obserwacją od czasu zajść, które miały miejsce w noc sylwestrową w 2015 roku. W okolicach katedry doszło wówczas do licznych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Ich sprawcami byli imigranci, przede wszystkim przybysze z Afryki Północnej. Grupy młodych mężczyzn otaczały kobiety, molestowały je i okradały. Niewystarczające siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji. Kilkaset poszkodowanych kobiet złożyło zawiadomienia o przestępstwie.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.17

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 18:27:02 | 2017-11-20
To karnawał zaczyna się w Republice Federalnej już? To jakaś nowa świecka tradycja?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Talcagirl 21:30:27 | 2017-11-12
Oh, no troszke ubogaceni kulturowego nie zaskodzi, w Brukseli chłopcy dali więcej popalić dziś... Jak dobrze żyć w zacofanej , ksenofobicznej Polsce...

Oceń 34 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook