Ukraina: Miedwiediew chwali Janukowycza

Epoka polowania na czarownice w stosunkach rosyjsko-ukraińskich minęła - oświadczył w poniedziałek prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem w Kijowie.


- Ukraina ma normalne władze, które odpowiadają za swoje słowa, nie kierują się tymczasową koniunkturą polityczną, lecz interesami strategicznymi własnego kraju. Właśnie takich partnerów Rosyjska Federacja uzyskała wraz z ekipą prezydenta Janukowycza - powiedział Miedwiediew.

 

"Z nowymi władzami Ukrainy łatwiej się rozmawia"

 

Wzrost obrotów handlowych między Rosją a Ukrainą jest wynikiem zmiany władz w Kijowie - oświadczył w poniedziałek rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.


Wzrost obrotów w handlu "w dużym stopniu związany jest z tym, że Ukraina ma nową administrację i łatwiej jest nam z wami rozmawiać" - powiedział Miedwiediew do Janukowycza.


Prezydent Rosji przypomniał, że od czasu inauguracji prezydentury Janukowycza, do której doszło 25 lutego, spotyka się z nim już po raz siódmy.


- Tak częste kontakty mówią o tym, że mamy o czym rozmawiać i musimy usuwać przeszkody (pozostawione przez poprzednie władze ukraińskie), odnawiając nowoczesne, pragmatyczne, oraz bardzo przyjazne relacje między naszymi państwami - podkreślił Miedwiediew.


Wcześniej, wraz z Janukowyczem, rosyjski prezydent w strugach ulewnego deszczu złożył wieńce przed pomnikiem ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie, oraz pomnikiem Nieznanego Żołnierza.


Kiedy Janukowycz stanął przed pomnikiem, powiał silny wiatr, który pchnął wieniec na ukraińskiego prezydenta, o mało go nie przewracając. W ciągu kilku sekund ochroniarze Janukowycza usunęli przedmiot, a według obecnych na miejscu dziennikarzy przedstawiciele administracji prezydenckiej poprosili ich, by nie publikować zdjęć z tego incydentu.


Nie zważając na prośbę fotografie prezydenta Ukrainy "zaatakowanego" przez wieniec opublikowała gazeta internetowa "Ukrainska Prawda".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.75

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kinga 22:41:28 | 2010-05-17
A kto chwalił naszego najlepszego prezydenta ?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alonzo 22:15:52 | 2010-05-17
Naszego Premiera też chwali i ... odznacza Pani Angela...

Mimo wszystko jest róznica pomiędzy Polską, a zwłaszcza wschodnią Ukraina

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dawid 22:02:50 | 2010-05-17
Wieniec zaatakował prezydenta Ukrainy :) www.youtube.com/watch

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Podwawelski 20:44:43 | 2010-05-17
Naszego Premiera też chwali i ... odznacza Pani Angela...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mało sie nie popłakał 19:19:10 | 2010-05-17
jak go władca pochwalił

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?