Co najmniej 74 żołnierzy sił rządowych zginęło w kontratakach IS

(fot. shutterstock.com)

Co najmniej 74 żołnierzy armii syryjskiej (SAA) zginęło w Syrii w kontratakach przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - poinformowało w piątek wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 

Według Obserwatorium od czwartku dżihadyści atakują punkty kontrolne i pozycje SAA, głównie w zachodniej części położonej na wschodzie Syrii prowincji Dajr az-Zaur. W walkach zginęło także 45 bojowników IS.

 

W ostatnich miesiącach IS utraciło większość zajętych wcześniej obszarów w Syrii i Iraku, m.in. Mosul, swój bastion w północnym Iraku.

 

Abu Bakr al-Bagdadi zachęca do walki

 

W czwartek Państwo Islamskie opublikowało nagranie audio przypisywane przywódcy IS Abu Bakr al-Bagdadiemu, w którym zachęca on swych zwolenników do wytrwałości i dalszej walki.

 

Abu Bakr al-Bagdadi był po raz ostatni widziany w lipcu 2014 r. w meczecie al-Nuri w Mosulu, w którym wygłosił kazanie i ogłosił powstanie kalifatu na terenach Iraku i Syrii opanowanych przez dżihadystów.

 

11 lipca Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie poinformowało, że ma "sprawdzone informacje o zabiciu" przywódcy IS, ale więcej szczegółów o jego śmierci nie podano.

 

Ryan Dillon, rzecznik prasowy wojsk USA walczących z Państwem Islamskim powiedział, że "nie posiadając sprawdzalnych dowodów jego śmierci, przyjmujemy, że on żyje".

 

USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 25 mln dol. za Al-Bagdadiego. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook