Grecja: po wypadku łodzi uratowano 25 migrantów

(fot. punghi / shutterstock.com)

Co najmniej 25 migrantów uratowano w czwartek u wybrzeży niewielkiej wyspy Mejisti (Kastelorizo) na południowym wschodzie Grecji, gdy przewróciła się łódź, którą ludzie ci wypłynęli w nocy z Turcji. Już po przewiezieniu do szpitala zmarła 9-letnia dziewczynka.
 

Jak poinformowała grecka straż przybrzeżna, jednostka unijnej agencji Frontex uratowała sześć osób, które zauważono u wybrzeży Mejisti. Podczas podjętej na większą skalę operacji poszukiwawczej z wykorzystaniem łodzi patrolowych i śmigłowca uratowano kolejne 20 osób, którym udało się dopłynąć do skalistego wybrzeża wyspy.
 

Wydaje się, że wszystkie osoby z łodzi, która uległa wypadkowi, już odnaleziono, ale na wszelki wypadek grecka straż przybrzeżna kontynuuje operację.
 

Trasa wiodąca z Turcji na greckie wyspy była do 2016 roku najpopularniejszą drogą do Europy dla uchodźców i imigrantów, uciekających przez wojną i ubóstwem. Jednak podpisana ponad rok temu umowa między UE a Turcją drastycznie ograniczyła liczbę osób, udających się na greckie wyspy z tureckich wybrzeży. Mimo tego porozumienia i przepełnionych ośrodków na greckich wyspach setki ludzi tygodniowo nadal decyduje się na niebezpieczną morską przeprawę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook