Macron proponuje nowe inicjatywy, by zacieśnić integrację w Unii Europejskiej

(fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL)

Europa jest zbyt słaba, zbyt wolna, zbyt nieskuteczna - powiedział we wtorek prezydent Francji Emmanuel Macron, który przedstawił w przemówieniu na Sorbonie w Paryżu nowe inicjatywy w celu odnowy i zacieśnienia integracji w Unii Europejskiej.

 

Wśród jego pomysłów znalazł się europejski urząd azylowy, który przyspieszy i zharmonizuje rozpatrywanie wniosków składanych przez uchodźców; wspólny program finansowania integracji i szkoleń dla uchodźców; europejska straż graniczna; europejska obrona cywilna do walki z klęskami żywiołowymi; lepsza współpraca służb wywiadowczych i powołanie dla nich europejskiej akademii; wspólny budżet obronny.

 

"Jedyną drogą ku przyszłości jest ponowne ustanowienie fundamentów suwerennej, zjednoczonej i demokratycznej Europy" - powiedział Macron.

 

Macron opowiedział się również za wzmocnieniem Unii Europejskiej w wymiarze obrony i bezpieczeństwa, poprzez powołanie unijnej "wspólnej siły interwencyjnej", wspólny budżet obronny i wspólną doktrynę działania.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

154

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

zorro 08:20:21 | 2017-09-27
makaron babuni zabral się za reformowanie unii europejskiej. zreformuj swoją babunię, by nie pozowala na osiemnastolatkę i francję, ale demokratycznie, a nie niekonstytucyjnymi dekretami, a jak ci się uda to wszystko wykonać posluchamy wtedy twoich rad.

Oceń 19 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 21:46:14 | 2017-09-26
"Europa jest zbyt słaba, zbyt wolna, zbyt nieskuteczna" - czy to nie idealnie wymienione cechy Francji? Patrz zamachy, setki ofiar, po raz kolejny przedłużony stan wyjątkowy, sytuacja w Calais i w wielu innych miejscach, z którą zupełnie sobie nie radzą. Panie Macron polecam wizytę u dobrego okulisty!

Oceń 21 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?