Grecja: w sądzie eksplodowała bomba

W sądzie w Salonikach w Grecji doszło w piątek do silnej eksplozji, w której ranna została jedna osoba. Policja zdołała ewakuować budynek, po otrzymaniu przez jedną z gazet i stację telewizyjną anonimowego ostrzeżenia, że w toalecie w piwnicach jest bomba.

 

Dziesiątki znajdujących się wewnątrz ludzi zdołało wybiec na zewnątrz tuż przed eksplozją, która zasnuła budynek kłębami dymu.

 

Rannego w nogi mężczyznę natychmiast przewieziono do szpitala.

 

Jeden ze świadków relacjonował, że wiele osób niechętnie opuszczało budynek, ponieważ fałszywe alarmy bombowe zdarzają się w sądach dość często.

 

Według policji wybuch zburzył kilka ścian, a zniszczenia w podziemiach są dość rozległe. Sąd będzie zamknięty w poniedziałek i wtorek.

 

To drugi w ciągu ostatnich dwóch dni atak bombowy w Grecji. W czwartek przed murami więzienia w Atenach w wybuchu bomby również ranna została jedna osoba.

 

W Grecji dość często dochodzi do eksplozji bomb, podkładanych zazwyczaj przez organizacje anarchistyczne, jednak wybuchy zdarzają się zazwyczaj w nocy, a nie w godzinach, w których w atakowanych budynkach pracują ludzie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook