USA: dzięki działalności 40 Days for Life zamknięto 89 klinik aborcyjnych

(fot. shutterstock.com)

89 klinik aborcyjnych zostało całkowicie zamkniętych w następstwie kampanii 40 Days for Life (40 Dni dla Życia) - informuje Shawn Carney, szef inicjatywy 40 Days for Life, polegającej na nieustannej modlitwie w intencji ochrony życia, prowadzonej przez 40 dni i nocy m.in. przed klinikami aborcyjnymi. Jak zapowiada, w najbliższym czasie modlitwa ruszy równolegle w 375 miastach.


Jak informuje Shawn Carney, szef inicjatywy 40 Days for Life, już 89 klinik aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych zostało zamkniętych dzięki kampanii 40 Days fot Life, polegającej na nieustannej 40 dniowej modlitwie prowadzonej przed klinikami aborcyjnymi, połączonej z postem i pomocy matkom, które rozważają dokonanie aborcji.

 

- Kiedy dajemy świadectwo miłości i radości Chrystusa i mama odwraca się [od decyzji o aborcji - KAI], osłabiamy przemysł aborcyjny. Ale jest też coś więcej... W ten sposób dajemy nadzieję kobiecie i życie jej dziecku, które o mało go nie straciło - podkreśla działacz pro-life.

 

Jak zapowiada Carney, 27 września wystartuje największa dotąd kampania w obronie nienarodzonych dzieci organizowana w ramach 40 Days for Life. Modlitwa w tej intencji będzie trwała równolegle w 375 miastach i zakończy się 5 listopada. Szef 40 days for Life zachęca nie tylko do włączenia się we wspólną modlitwę i solidarny sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci, ale też do zwiększania świadomości społecznej i pomocy matkom, rozważającym dokonanie aborcji. Jak zapowiada, 40 Days for Life opublikuje w najbliższych dniach materiały, które pomogą prowadzić działalność pro-life i podejmować świadomą dyskusję na ten temat.

 

40 Days for Life przeprowadziło dotąd 4786 kampanii w 715 miastach na terenie 44 krajów, z udziałem 715 tys. osób. Jak informują działacze pro-life, do tej pory udało się uratować ponad 13,3 tys. dzieci zagrożonych aborcją i zamknąć 89 klinik i gabinetów dokonujących aborcji. Część z tych kampanii prowadzona była w Polsce.

 

Wspomóż Nas
Tagi: prolife, aborcja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook