Włochy: prokuratura postawiła zarzuty napastnikom z Rimini

(fot. PAP/EPA/PASQUALE BOVE)

Czterem sprawcom napadu, gwałtu i pobicia polskich turystów i transseksualisty z Peru w Rimini prokuratura postawiła zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i spowodowania obrażeń - ogłosił w poniedziałek prokurator Paolo Giovagnoli.

 

Szef prokuratury w Rimini wyjaśnił mediom, że kara za te przestępstwa może wynosić, teoretycznie, ponad 20 lat.

 

Sprawcy napaści to trzej nieletni Marokańczycy i Nigeryjczyk (w wieku od 15 do 17 lat) oraz 20-letni Kongijczyk. Wszyscy przebywają w areszcie.

 

Nastolatków umieszczano w zakładzie karnym dla nieletnich w Bolonii, a Kongijczyka w więzieniu w Rimini.

 

Znana jest tylko tożsamość jedynego pełnoletniego napastnika, domniemanego szefa bandy napadającej na turystów w nadmorskiej miejscowości. To Guerlin Butungu, który jako ubiegający się o azyl uchodźca przybył na Lampedusę z Konga w 2015 roku. Ma prawo pobytu we Włoszech z powodów humanitarnych.

 

Ansa podała, że w czasie przesłuchania w prokuraturze w Rimini w niedzielę oskarżony między innymi o dwa gwałty Butungu nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Według agencji miał powiedzieć, że po wypiciu alkoholu zasnął przy plaży.

 

Na wtorek zapowiedziano posiedzenie sądu, który ma zdecydować o utrzymaniu aresztu wobec niego. Podobną decyzję ma wydać trybunał dla nieletnich.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marian 20:23:48 | 2017-09-04
Musimy zrobić zbiórkę dla tych biednych chłopców. Może im jądra puchną. Oddajmy im nasze żony i siostry, biedni afrykańscy muzułmanie. Z katolickim pozdrowieniem, dobranoc, smacznej kolacji. Pozdrawiam wielkiego papieża Franciszka. 

Oceń 17 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?