Zatrzymano trzeciego sprawcę napadu na Polaków w Rimini

(fot. shutterstock.com)

Włoska policja zatrzymała w sobotę trzeciego sprawcę napadu na dwoje Polaków w Rimini - podała Ansa. Według agencji on też jest niepełnoletni. Jest to zapewne imigrant z Konga. Wcześniej do napaści i gwałtu przyznało się dwóch nieletnich Marokańczyków.

 

Trwają poszukiwania czwartego przestępcy, Nigeryjczyka, jedynego pełnoletniego w grupie napastników. Ma on niewiele ponad 18 lat i był zapewne szefem tej bandy.

 

17-letni Kongijczyk został zatrzymany w rejonie miasta Pesaro. W tej samej okolicy kilka godzin wcześniej na posterunek karabinierów zgłosiło się dobrowolnie dwóch braci, Marokańczyków w wieku 15 i 16 lat, którzy przyznali się do gwałtu i pobicia. Przypuszcza się, że ich zeznania pomogły ustalić miejsce imigranta z Konga.

 

4-osobowa grupa napadła w nocy z 25 na 26 sierpnia parę młodych Polaków na plaży w Rimini. Kobieta została zgwałcona, a jej partner pobity do nieprzytomności. Tej samej nocy agresorzy zaatakowali obywatela Peru, porzuconego potem z obrażeniami przy drodze.

 

Do przełomu w poszukiwaniach doszło kilkanaście godzin po tym, gdy włoskie media rozpowszechniły zdjęcie sylwetek sprawców, uzyskane z kamer monitoringu. Wtedy, jak się dodaje, Marokańczycy czując się osaczeni zdecydowali się oddać wymiarowi sprawiedliwości.

 

Natychmiast zostali przewiezieni do prokuratury w Rimini na przesłuchanie z udziałem sędziego trybunału dla nieletnich.

 

Nieletni Marokańczycy mieszkają w miejscowości Vallefoglia koło Pesaro. Jej burmistrz Palmiro Ucchielli powiedział mediom, że wiadomość o tym, że są oni sprawcami napadu, jest jak "grom z jasnego nieba". Podkreślił, że to spokojne miasteczko. Nigdy wcześniej, zapewnił, nie było żadnych problemów z rezydującymi tam cudzoziemcami z wielu krajów, którzy stanowią około 12 procent ludności.

 

- Jeśli są winni, nieletni czy nie, chemiczna kastracja, a potem odesłać ich do domu - tak informację o zatrzymaniu sprawców skomentował lider prawicowej Ligi Północnej Matteo Salvini.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Stick 08:34:12 | 2017-09-03
15-, 16-, 17-latkowie. Pewnie te biedne dzieci, które uciekają przed wojną. Ciekawe czy załapali się wcześniej lub załapią w przyszłości na mycie nóg przez naszą parodię papieża.

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 07:22:25 | 2017-09-03
Rząd polski powinien wykazać się gestem solidarności wobec UE i sprowadzić tych uchodźców (z Rimini) do Polski.

Z tego co się orientuje już kilka ośrodków penitencjarnych zgłosiło chęc ich przyjęcia. Mieszkańcy ww. również nie mogą się ich doczekać.

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

_ania 22:32:15 | 2017-09-02
Jak można chcieć wymierzyć tak dotkliwą karę młodym ludziom, którzy wcale nie wiedzieli, że za gwałt, pobicie i kradzież w Europie w ogóle można być ukaranym??

Mówię zupełnie poważnie. Czy oni byli świadomi tego, że robią coś złego? Sami się zgłosili na policję, jak zrozumieli, że de facto, naprawdę zrobili coś złego.

Oceń 3 24 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?