UNICEF: coraz więcej dzieci używanych do zamachów w Nigerii

(fot. africa924 / Shutterstock.com)

Dżihadyści z organizacji terrorystycznej Boko Haram działający na północnym wschodzie Nigerii coraz częściej wykorzystują dzieci do przeprowadzania samobójczych zamachów bombowych - zaalarmowała we wtorek w Genewie organizacja ONZ na rzecz dzieci UNICEF.

 

Z komunikatu wynika, że od początku br. liczba dzieci wykorzystanych w zamachach wzrosła czterokrotnie w porównaniu z całym 2016 rokiem.

 

Od 1 stycznia terroryści z Boko Haram doprowadzili do śmierci w samobójczych zamachach 83 dzieci, w tym 55 dziewczynek, często w wieku poniżej 15 lat. Wśród ofiar jest też niemowlę, które jedna z dziewczynek niosła na plecach.

 

UNICEF zaznacza, że uważa te dzieci przede wszystkim za ofiary, a nie za sprawców zamachów.

 

Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. W 2009 roku rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

 

Szacuje się, że w wyniku islamistycznej rebelii w tym jednym z najludniejszych krajów Afryki zginęło ponad 20 tysięcy osób, a 2,6 mln musiało opuścić swe domy. 170-milionowa ludność Nigerii jest prawie równo podzielona na muzułmanów i chrześcijan.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

elpenor 21:02:34 | 2017-08-22
Jakim trzeba być draniem bez resztki choćby serca czy sumienia żeby do swoich brudnych rozgrywek (wszyscy wiedzą że nie chodzi o religię ale o władzę i pieniądze jak zawsze i wszędzie wśród ludzi) dzieci, które każdy dorosły ma obowiązek ochraniać i wspomagać we wszystkim. A zadowoleni z siebie Europejczycy żyją sobie w najlepsze ciesząc się że "to nie u nas, to w jakiejś dzikiej Afryce czy na Bliskim Wschodzie". Przypomina się historia Noego, to jak ludzie żyli, żenili się, bawili i nie zauważyli gdy przyszedł potop i wszystko pochłonął. Zajęci sobą ludzie nawet nie zauważą gdy przyjdzie temu koniec.

Oceń 3 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?