Syria: wojska rządowe odbiły z rąk IS ostatnie duże miasto w prowincji Hims

(fot. shutterstock.com)

Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS) z ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko IS na wschodzie kraju.

 

10 sposobów, jak pomóc Syryjczykom >>

 

Według Obserwatorium, bojownicy IS zostali wyparci z miasta al-Suchna położonego w odległości ok. 50 km na północny wschód od starożytnego miasta Palmira, w którym znajdują się słynne ruiny antycznych budowli.

 

Jednak inne źródła podają, że sytuacja w mieście pozostaje niejasna. Według oficjalnej syryjskiej agencji prasowej SANA, armia prowadzi nadal ofensywę na miasto z trzech kierunków.

 

W walkach o miasto armię syryjską wspierają bojownicy libańskiego Hezbollahu. Al-Suchna znajduje się w pobliżu granicy administracyjnej prowincji Deir al-Zor pozostającej pod prawie całkowitą kontrolą Państwa Islamskiego.

 

Siły IS zostały zepchnięte do głębokiej defensywy, atakowane z jednej strony przez wspierane przez rosyjskie lotnictwo wojska rządowe, a z drugiej przez wspierane przez USA oddziały kurdyjskie i ich sojuszników. Wojska rządowe prowadzą ofensywę przeciwko IS także w prowincji Hama i na południu prowincji Rakka. Natomiast oddziały kurdyjskie prowadzą działania mające na celu opanowanie miasta Rakka. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook