Jemen: nasila się epidemia cholery

(fot. PAP/EPA/YAHYA ARHAB)

Wciąż niedająca się skutecznie opanować epidemia cholery w ogarniętym wojną Jemenie może nasilić się jeszcze bardziej wraz z rozpoczynającą się porą deszczową - ostrzega w piątkowym komunikacie wydanym w Genewie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

 

WHO przewiduje, że liczba zachorowań może wzrosnąć do ponad 600 000 przypadków, "co stanowiłoby rekordową liczbę w ciągu jednego roku". Byłaby ona według WHO "nawet większa, niż na Haiti w 2011 roku".

 

Nigel Timmins, dyrektor WHO do spraw pomocy humanitarnej, który właśnie wrócił z podróży do Jemenu, oświadczył: "Cholera szerzy się niekontrolowana w kraju skrajnie osłabionym, głodującym po dwóch latach wojny. Dla wielu ludzi zgnębionych wojną i głodem cholera jest ostatecznym ciosem".

 

WHO zanotowała od kwietnia tego roku na Półwyspie Arabskim 368 207 przypadków, w których zachodzi podejrzenie cholery i 1 828 zgonów.

 

"Każdego dnia mamy 5 000 nowych przypadków zachorowań z objawami ostrej biegunki lub cholery" - powiedziała Fadela Chaib, rzeczniczka organizacji podczas konferencji prasowej w Genewie.

 

"Jesteśmy daleko od opanowania epidemii cholery w Jemenie, a rozpoczynająca się tam pora deszczowa (lipiec-wrzesień) grozi dalszym rozszerzeniem epidemii, nawet do 600 000 przypadków" - ostrzegła. Stanowiłoby to największą liczbę od 1949 roku, odkąd prowadzone są statystyki. 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: wojna, cholera, jemen

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook