Ukraina: dziewięciu żołnierzy zginęło w Donbasie

(fot. vladlemm / Shutterstock.com)

Dziewięciu ukraińskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w ostatnich 24 godzinach w tzw. strefie ATO w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował w czwartek rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Andrij Łysenko.

 

Strefa ATO - to strefa operacji przeciwko prorosyjskim separatystom, którą władze w Kijowie nazywają operacją antyterrorystyczną na wschodzie Ukrainy.

 

Czterech żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych zginęło, a dwóch zostało rannych rano w wyniku ostrzału przeprowadzonego przez bojowników w okolicach miasta Krasnohoriwka.

 

Jeden żołnierz zginął też we wsi Nowhorodske.

 

"Dzisiaj o 4 rano rosyjskie wojska okupacyjne otworzyły ogień z moździerzy, dział, czołgów i systemów Grad-P (Partizan) w rejonie Krasnohoriwki" - powiedział Łysenko.

W wyniku wybuchu w obwodzie ługańskim w miejscowości Nowotoszkiwka zginęło trzech żołnierzy ukraińskiej armii i trzech zostało rannych.

 

Jeden wojskowy zginął w wyniku obstrzału w Marjince.

 

Łysenko zaznaczył, że według stanu z godziny 11.20 w czwartek w strefie ATO zarejestrowano 14 ostrzałów ze strony bojowników, 8 z nich przeprowadzono z broni ciężkiej. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook