Putin i Trump spotkają się w Hamburgu 7 lipca

(fot. Evan El-Amin / Shutterstock.com)

Pierwsze spotkanie prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, odbędzie się w Hamburgu 7 lipca - poinformował we wtorek doradca Putina Jurij Uszakow. Wcześniej zapowiadano spotkanie obu przywódców w ramach szczytu G20, nie precyzując daty.

 

Jeszcze w poniedziałek strona rosyjska informowała, że spotkania nadal nie ma w grafiku obu prezydentów podczas szczytu.

 

Uszakow wcześniej zapowiadał, że tematami rozmów Putina i Trumpa będą relacje rosyjsko-amerykańskie, sytuacja w Syrii i na Ukrainie, walka z terroryzmem i inne kwestie wymagające współpracy obu krajów. Rosja gotowa jest dyskutować o kwestiach dwustronnych i kontroli zbrojeń - zadeklarował przedstawiciel Kremla.

 

Telewizja CNN podawała zaś, powołując się na źródła w Białym Domu, że Trump podczas spotkania planuje skoncentrować się na sytuacji w Syrii i na Ukrainie.

 

Pod koniec zeszłego tygodnia doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMaster potwierdził, że prezydent USA spotka się z Putinem przy okazji szczytu G20 w Hamburgu w dniach 7-8 lipca.

 

Prezydenci USA i Rosji po zaprzysiężeniu Trumpa w styczniu br. kilkakrotnie rozmawiali telefonicznie, ale nie spotkali się osobiście.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook