Premier: spotkanie V4 z Macronem dobre; będą kolejne rozmowy

(fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ)

Jako dobre oceniła premier Beata Szydło piątkowe spotkanie Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Jak mówiła, koncentrowało się ono wokół rynku wewnętrznego UE. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie i konsultacje, jest taka wola z obu stron - poinformowała Szydło.

 

Premier przypomniała na piątkowej konferencji prasowej w Brukseli, że spotkanie premierów V4 z francuskim przywódcą zostało zainicjowane przez stronę polską. - Odbyło się na moje zaproszenie - powiedziała Szydło. Podkreśliła, że nasz kraj jeszcze do 1 lipca sprawuje przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

 

- Jako organizatorzy przygotowywaliśmy to spotkanie i oczywiście informowaliśmy naszych kolegów o tym i też potwierdzaliśmy, że to spotkanie jest możliwe do zorganizowania. Odbyło się i bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ to było dobre spotkanie - podkreśliła szefowa polskiego rządu.

 

Według jej relacji, rozmowa z Macronem koncentrowała się na tematyce związanej ze wspólnym, unijnym rynkiem, na kwestiach dotyczących protekcjonizmu, na rynku pracy. - Rozmawialiśmy o dyrektywie, o delegowanych pracownikach, wymieniliśmy się swoimi uwagami na temat funkcjonowania Unii Europejskiej - zaznaczyła premier.

 

Poinformowała, że państwa członkowskie V4 (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) i prezydent Francji umówili się na kolejne spotkania i konsultacje. - Jest taka wola z obydwu stron, zarówno ze strony pana prezydenta Macrona, jak i ze strony Grupy Wyszehradzkiej ażeby konsultować i rozmawiać na tematy, które są omawiane przez nas również tutaj na poziomie Unii Europejskiej - powiedziała Szydło.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.72

Liczba głosów:

32

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook