UNICEF: ojcowie za mało czasu spędzają z dziećmi

(fot. shutterstock.com)

Małe dzieci w wielu częściach świata nie mają okazji na wspólną zabawę i naukę ze swymi ojcami. Zwraca na to uwagę Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) z okazji obchodzonego w 80 krajach świata Dnia Ojca, który w Polsce jest obchodzony 23 czerwca.

 

W swojej ocenia UNICEF opiera się na materiały statystyczne z 74 krajów dotyczące zachowań rodziców, zwłaszcza w krajach przeżywających reformy oraz rozwijających się. Jak wynika z badań, w tych krajach przeciętnie ponad połowa dzieci w wieku 3-4 lat nigdy nie miały okazji, aby ojciec np. przeczytał im bajkę, czy razem z nimi się bawił.

 

Na czele tej listy znalazły się Mali oraz Suazi w Afryce, w których aż 86 proc. małych dzieci nie doświadcza zainteresowań ojców opieką nad nimi. Najwięcej czasu na zabawę i naukę ze swymi maluchami poświęcają ojcowie w Czarnogórze oraz Katarze na Półwyspie Arabskim (15 proc.).

 

W okolicznościowym apelu UNICEF wzywa do przełamania barier powstrzymujących ojców przed spędzaniem czasu ze swoimi dziećmi. Podkreślono, że do prawidłowego rozwoju i wzrastania dzieci potrzebne jest zaangażowanie obojga rodziców. W związku z tym organizacja zachęciła rodziców, aby na hasztagu #EarlyMomentsMatter zamieszczali fotografie i wideo, mające pokazać, czego trzeba, aby stać się "super ojcem".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 14:52:19 | 2017-06-19
Ojcowie powinni jak najwięcej czasu spędzać z dziećmi i angażować się w ich wychowanie. Najlepiej, gdy cała rodzina spędza dużo czasu razem, jest to ważne dla rozwoju dzieci i umacniania więzi rodzinnych. Wiele zmienia się na lepsze, młodzi ojcowie - jak wynika z moich obserwacji - bardziej angażują się w wychowanie dzieci niż kiedyś ich ojcowie i dziadkowie. I znajdują w tym dużo frajdy. :-)

Oceń 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?