"Hakerzy nie są w stanie wpłynąć na wynik wyborów"

(fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek, że hakerzy nie mogą w sposób znaczący wpłynąć na kampanię wyborczą w innym kraju; zapewnił także, że Rosja "nie zajmuje się" atakami hakerskimi "na szczeblu państwowym", a stara się walczyć z tym zjawiskiem.

 

Putin mówił o tym na spotkaniu z szefami międzynarodowych agencji informacyjnych w Petersburgu, odpowiadając na pytanie niemieckiej agencji dpa.

 

Rosyjscy hakerzy mogą zakłócać wybory w USA i krajach UE >>

 

Pytany o przyszłe stosunki Rosji i Niemiec po wyznaczonych na wrzesień wyborach do Bundestagu Putin zapewnił, że stronie rosyjskiej "jest wszystko jedno, z kim będzie współpracować", a ważne jest, by ci partnerzy byli nastawieni na konstruktywną współpracę.

 

Putin powiedział również, że w świecie zachodnim istnieje - jak to ujął - "rusofobia" i ocenił, że przyczyny tego zjawiska są związane z tym, iż "umacnia się świat wielobiegunowy, a to nie podoba się monopolistom".

 

USA: FBI zarzuca Rosji ingerencję w wybory >>

 

Gospodarz Kremla oświadczył także, że partnerzy Rosji w niektórych krajach podejmują próby powstrzymywania Rosji i jej dążeń do obrony interesów narodowych. Ocenił, że efekt tych prób jest "zerowy".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook