Na szczycie G7 trwa dyskusja na temat Afryki

(fot. PAP/EPA/FLAVIO LO SCALZO)

Potrzebne jest silne partnerstwo z Afryką - mówił premier Włoch Paolo Gentiloni, otwierając w sobotę rano na szczycie G7 w Taorminie na Sycylii sesję z zaproszonymi na obrady przywódcami Gwinei, Tunezji, Nigru, Nigerii, Etiopii i Kenii.

 

Jednym z tematów dyskusji z szefami państw i rządów tych krajów na G7 w ostatnim dniu obrad szczytu był kryzys migracyjny.

 

Na debatę G7-Afryka przybyli też sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Legarde, delegaci Unii Afrykańskiej, Afrykańskiego Banku na rzecz Rozwoju i Banku Światowego.

 

W wystąpieniu inauguracyjnym na sesji szef włoskiego rządu oświadczył, że "już sama Taormina i Sycylia mówią nam wiele, jak ważne dla nas są relacje z Afryką". "Znajdujemy się w sercu Morza Śródziemnego, a dzisiejsza dyskusja z przedstawicielami Afryki koncentruje się na potrzebie partnerstwa na całym polu między G7, międzynarodowymi instytucjami i krajami afrykańskimi, którego celem jest innowacja i rozwój kapitału ludzkiego" - mówił włoski premier.

 

Jego rząd uważa inwestycje na Czarnym Lądzie i owocną współpracę z krajami afrykańskimi za istotny element, który mógłby pomoc w zatrzymaniu fali migracyjnej.

 

Premier Gentiloni podkreślił także, iż kraje afrykańskie potrzebują innowacji produkcji, a także odpowiedniej infrastruktury.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook