Szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francjii

(fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI)

Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji - poinformował w czwartek w Brukseli PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Powiedział, że prezydent Andrzej Duda, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkali się w czwartek na marginesie spotkania przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Jak mówił, przywódcy ustalili, że prezydent Macron zaprosi na spotkanie Trójkąta Weimarskiego do Francji, a proponowana data to koniec sierpnia.

 

Ostatnie spotkanie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbyło się w 2011 r. w Warszawie z udziałem: prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, Francji Nicolasa Sarkozy'ego i niemieckiej kanclerz Merkel.

 

Przywódcy państw Trójkąta Weimarskiego spotkali się także w 2013 r. w Warszawie przy okazji spotkania w formacie Grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) plus Trójkąt Weimarski.

 

Trójkąt Weimarski został powołany przez ministrów spraw zagranicznych w 1991 r. w celu rozwoju współpracy między Polską, Niemcami i Francją.

 

Na czwartek wieczorem zaplanowane jest spotkanie dwustronne prezydentów Polski i Francji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.26

Liczba głosów:

19

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook