Donald Trump przyleciał do Brukseli

(fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Samolot Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował w środę po południu w Brukseli.

 

W czwartek amerykański przywódca będzie rozmawiał z szefami unijnych instytucji i weźmie udział w pierwszym szczycie NATO za swej prezydentury.

 

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

 

Z okazji wizyty Trumpa, a także spotkania przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego w belgijskiej stolicy wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Wiele ulic zostało wyłączonych z ruchu, porządku pilnują policjanci i żołnierze.

 

Jeszcze w środę Trump z żoną Melanią zostaną przyjęci w Pałacu Królewskim w centrum Brukseli przez króla Belgów Filipa z królową Matyldą. Potem zaplanowano robocze spotkanie prezydenta z premierem Belgii Charles'em Michelem.

 

Rozmowy z szefami unijnych instytucji

 

W czwartek rano Trump uda się do dzielnicy europejskiej na rozmowy z szefami unijnych instytucji: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. W tym czasie Melania Trump odwiedzi szpital dziecięcy im. królowej Fabioli. Następnie Trump ma się spotkać na obiedzie z nowym prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Po południu weźmie udział w szczycie NATO w nowej Kwaterze Głównej sojuszu na obrzeżach Brukseli.

 

W czwartek wieczorem Trump odleci ze stolicy Belgii z powrotem do Włoch, gdzie w piątek i sobotę weźmie udział w szczycie G7 w Taorminie na Sycylii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.25

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?