Ukraina: wybuch samochodu OBWE nie był wypadkiem

(fot. EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Wybuch samochodu misji obserwacyjnej OBWE na wschodzie Ukrainy nie był nieszczęśliwym wypadkiem - oświadczył w piątek Alexander Hug, wiceszef misji, która obserwuje konflikt z prorosyjskimi separatystami w Donbasie.

 

W wyniku eksplozji pojazdu zginął Amerykanin, zaś dwóch innych obserwatorów, obywatele Niemiec i Czech, zostało rannych. Do zdarzenia doszło 23 kwietnia. Samochód OBWE najechał najprawdopodobniej na minę.

 

"Zadziałała prawdopodobnie mina. Ważący 4,5 tony samochód odrzuciło na odległość siedmiu metrów, zapalił się i został całkowicie zniszczony. Dwóch obserwatorów przeżyło, Joseph nie. To, co się stało, nie było przypadkowym zdarzeniem, lecz wynikiem użycia broni, której nie powinno tam być" - powiedział Hug.

 

Wiceszef misji OBWE dodał, że za incydentem stoją ci, "którzy obiecali nie podkładać tam min".

 

Pojazd OBWE wjechał na minę w miejscowości Pryszyb w powiecie słowianoserbskim w centralnej części obwodu ługańskiego. Pryszyb znajduje się na terytoriach zajętych przez prorosyjskich separatystów i leży w odległości 2 km od linii podziału w Donbasie, za którą znajdują się ukraińskie siły rządowe.

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, obwe

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook