Korea Płd. i Chiny za stanowczymi krokami wobec Korei Płn.

(fot. shutterstock.com)

Przedstawiciele rządu Korei Płd. uzgodnili ze specjalnym wysłannikiem władz Chin Wu Daweiem wspólne stanowisko w sprawie rakietowych prób i broni atomowej Korei Płn - podał Reuters. Obie strony zgadzają się odnośnie konieczności podjęcia stanowczych kroków.

 

Specjalny wysłannik Chin ds. północnokoreańskiego programu atomowego Wu Dawei rozmawiał w poniedziałek w Seulu ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem Kim Hong Kiunem. Obie strony poinformowały o gotowości do podjęcia "zdecydowanych działań" w przypadku kolejnych prób rakietowych Korei Płn. Spotkanie odbyło się w atmosferze zaniepokojenia o możliwość przeprowadzenia przez reżim w Pjongjangu kolejnej próby nuklearnej.

 

W sobotę USA wysłały w kierunku wybrzeży Korei Północnej lotniskowiec USS Carl Vinson, kilka niszczycieli oraz krążowników rakietowych. O zagrożeniu ze strony programów rakietowego i nuklearnego Korei Północnej rozmawiali podczas swego pierwszego spotkania w czwartek i piątek na Florydzie prezydent USA Donald Trump i prezydent Chin Xi Jinping.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook