Włochy: terroryzm i imigracja nie są sobie równe

(fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)

Szef MSW Włoch, Marco Minniti, powiedział dziennikowi "Corriere della Sera", że przyjmowanie imigrantów ma swe granice w możliwościach integracji. Dodał, że władze będą bronić bezpieczeństwa miast dalej wydalając z kraju osoby, które uległy radykalizacji.

 

W opublikowanym w niedzielę zapisie rozmowy z gazetą minister spraw wewnętrznych zapewnił, że system obrony Włoch przed terroryzmem jest na "najwyższym poziomie". Dodał zarazem, że najwyższy jest też stan alertu w związku z zagrożeniem zamachami.

 

- Musimy prowadzić jednocześnie trojaką ważną działalność: wywiad, prewencję i kontrolę terytorium - stwierdził minister Minniti.

 

Przypomniał, że sprawcami zamachów terrorystycznych w Europie byli ludzie, którzy mieszkali w krajach, które później zaatakowali.

 

- Potwierdza się, że stawianie znaku równości między terroryzmem i imigracją jest błędne, zaś coraz bardziej oczywisty jest związek między terroryzmem i brakiem integracji - zauważył.

 

- Właśnie dlatego - dodał - ważne jest, by powtarzać, że przyjmowanie (migrantów) ma granice w zdolności do integracji.

 

Szef MSW poinformował, że od początku tego roku wydalono z Włoch 32 osoby z powodu bezpieczeństwa narodowego.

 

- To bardzo cenne narzędzie prewencji, ponieważ umożliwia uderzenie w radykalizację zanim przekształci się ona w zrealizowany projekt terrorystyczny - wyjaśnił Marco Minniti.

 

Zastrzegł, że nie można w pełni wierzyć w zagwarantowanie ochrony przed zagrożeniem ze strony dżihadystów.

 

Minister położył nacisk na to, że uruchomiono wszystkie możliwe siły w ramach środków bezpieczeństwa.

 

- Będziemy kontynuować te kroki, skoro nasz system okazał się do tej pory skuteczny - oświadczył. Szef MSW przypomniał: "Jedną z głównych gałęzi we Włoszech jest turystyka, miasta - kolebki sztuki, których zazdrości nam cały świat".

 

- Nie ulegniemy strachowi, ale wprowadzimy w życie strategie nadzoru i ochrony w porozumieniu z władzami lokalnymi - powiedział.

 

Minister spraw wewnętrznych wykluczył jednocześnie możliwość "militaryzacji miast", gdyż - jak zaznaczył - zamachy w Nicei, Berlinie, Londynie i Sztokholmie udowodniły nie tylko analogiczną metodę ich przeprowadzenia, ale i "totalną nieprzewidywalność" takich ataków.

 

Jako priorytet wymienił też to, że obywatele Włoch muszą czuć się wolni i "nie mogą nigdy mieć wrażenia, że żyją w fortecy".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 11:21:05 | 2017-04-09
No jakie szczęście Pn Minister odkrył Amerykę.

Oceń 5 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook