Korea Płd.: ćwiczenia z zakresu bombardowania

(fot. shutterstock.com)

Grupa amerykańskich myśliwców nowej generacji F-35 przeprowadziła w tym tygodniu w Korei Południowej ćwiczenia z zakresu precyzyjnego bombardowania - poinformowali w sobotę przedstawiciele armii USA, na których powołała się agencja Yonhap.

 

W manewrach wzięło udział od sześciu do ośmiu maszyn F-35B, stacjonujących w amerykańskiej bazie sił lotniczych na terytorium Japonii. W ćwiczeniach brały też udział wojska Korei Południowej - podano.

 

Myśliwce piątej generacji F-35, osiągające prędkość 1,6 Ma mogą prowadzić strategiczne bombardowania oraz zapewniać wsparcie powietrzne dla jednostek lądowych.

 

Ćwiczenia trwały od poniedziałku do czwartku, a bombardowania prowadzono na poligonie na wschód od stolicy Korei Południowej, Seulu. To pierwsze tego typu manewry, w których na terytorium Korei Południowej brały udział maszyny F-35B.

 

Korea Płd.: brak efektu Papieża Franciszka >>

 

Stany Zjednoczone rozmieściły w styczniu 10 myśliwców F-35B w Iwakuni w zachodniej części japońskiej wyspy Honsiu. Pod koniec roku do tamtejszej bazy ma być wysłanych sześć kolejnych maszyn - podały źródła agencji Yonhap. Nowoczesne myśliwce mają zwiększyć ochronę sojuszników USA przed zagrożeniem ze strony Korei Północnej.

 

W zeszłym roku Korea Północna przeprowadziła dwie próby nuklearne i 24 próby rakiet balistycznych. W tym roku Pjongjang kontynuuje testy rakietowe.

 

Eksperci obawiają się, że wkrótce władze Korei Płn. będą dysponowały bronią atomową i rakietami balistycznymi o zasięgu pozwalającym na dokonanie ataku na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook