UE nakłada sankcje na syryjskich dowódców

(fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI)

Unia Europejska dodała czterech wysokich rangą syryjskich dowódców wojskowych do listy objętych sankcjami w związku z ich odpowiedzialnością za użycie broni chemicznej przeciw ludności cywilnej - poinformowała w poniedziałek Rada UE.

 

Po poniedziałkowej decyzji do 239 wzrosła liczba powiązanych z syryjskim reżimem osób, na które UE nałożyła sankcje w formie zakazu podróżowania do państw unijnych oraz zamrożenia aktywów.

 

Restrykcje dotyczą tych, którzy odpowiadają za represje, osiągają korzyści dzięki reżimowi syryjskiemu lub go wspierają go albo są z takimi osobami powiązani. UE zamroziła także aktywa 67 podmiotów związanych z reżimem syryjskim bądź go wspierających.

 

Poza sankcjami wizowymi i finansowymi wobec reżimu syryjskiego i powiązanych z nim osób i podmiotów UE utrzymuje również embargo na handel ropą z Syrią. Sankcje gospodarcze obejmują też ograniczenie niektórych inwestycji, zamrożenie aktywów syryjskiego banku centralnego w UE oraz zakaz eksportu z UE sprzętu i technologii mogących służyć do represji wobec ludności cywilnej, a także do monitorowania i przechwytywania łączności internetowej lub telefonicznej.

 

Restrykcje te, przedłużone 27 maja 2016 r., obowiązują do 1 czerwca 2017 roku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook