Pentagon zachęcia Biały Dom do wzmożenia walki z IS

(fot. PAP/EPA/AUDE GUERRUCCI/ POOL)

Biały Dom otrzymał od Pentagonu propozycje w sprawie zintensyfikowania rozpoczętej dwa i pół roku temu walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i Syrii - poinformował w poniedziałek przedstawiciel amerykańskich władz, zastrzegając anonimowość.

 

- Biały Dom zacznie analizować te zalecenia - powiedział cytowany przez agencję AFP anonimowy urzędnik administracji waszyngtońskiej.

Informacje te potwierdził rzecznik Pentagonu Jeff Davis, na którego powołuje się Reuters. Poinformował on, że amerykański resort obrony przekazał wstępny plan działań Białemu Domowi. Zapowiedział, że po południu szef Pentagonu James Mattis przekaże informacje na ten temat wyższym rangą członkom administracji.

 

Davis sprecyzował, że chodzi o ramy szerszego planu oraz działań wobec Państwa Islamskiego na świecie, nie tylko w Syrii i Iraku.

28 stycznia, czyli osiem dni po objęciu urzędu, prezydent Donald Trump ogłosił dekret, który m.in. dawał Pentagonowi 30 dni na przygotowanie nowego planu przyspieszającego kampanię przeciwko IS.

 

 

Dwa i pół roku po rozpoczęciu ataków z powietrza na cele IS w Syrii i Iraku dżihadyści utracili ponad połowę terytoriów, które opanowali w Iraku i ponad jedną czwartą obszarów opanowanych w Syrii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook