7 milionów ludzi cierpi głód wskutek terroru Boko Haram

(fot. Sadik Gulec / Shutterstock.com)

W Kamerunie, Czadzie, Nigrze i Nigerii około 7,1 mln ludzi głoduje w konsekwencji terroru, jaki szerzy w tym regionie Afryki islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram - ogłosiła w piątek w Rzymie Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

 

Komunikat FAO ukazał się w dniu, w którym w Oslo odbywała się konferencja humanitarna w sprawie zmobilizowania funduszów dla tego regionu. Podano na niej, że liczba osób głodujących i zagrożonych głodem na tych terenach wzrosła przeszło dwukrotnie od czerwca ub. roku. Wśród nich jest 515 000 dzieci.

 

Według danych ONZ nawiedzony klęską głodu region Afryki będzie potrzebował w tym roku pomocy w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Tymczasem, jak ogłoszono w Oslo, donatorzy zadeklarowali dotąd 672 miliony dolarów pomocy.

 

Stany Zjednoczone zakomunikowały, że poinformują w późniejszym terminie o swoim wkładzie w tę pomoc.

 

Mieszkańcy rozległych terenów wokół jeziora Czad znajdują się w dramatycznej sytuacji. Terror, jaki szerzą bojownicy Boko Haram, sprawia, że uprawa pól, tradycyjne połowy w jeziorze Czad czy na przykład doprowadzenie bydła do wodopoju za każdym razem wiążą się z niebezpieczeństwem utraty życia z rąk terrorystów.

 

Bezodpływowe jezioro Czad o powierzchni 1 350 km kw. bywa dla setek tysięcy mieszkańców tych terenów jedynym źródłem wody.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?