UNICEF: 1,4 mln dzieci umrze z głodu

(fot. shutterstock.com)

UNICEF ostrzegł we wtorek, że "bezpośrednio zagrożonych śmiercią" z głodu jest niemal 1,4 mln dzieci w niektórych rejonach Sudanu Płd., Nigerii, Somalii i Jemenu. Dzień wcześniej klęskę głodu ogłoszono w stanie Unity w Sudanie Płd., gdzie od 2013 r. trwa wojna domowa.

 

UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom) od miesięcy ostrzega też przed poważnym niedożywieniem w północno-wschodniej Nigerii, zwłaszcza na niedostępnych w większości obszarach opanowanych przez Boko Haram. Liczba przypadków poważnego niedożywienia może sięgnąć 450 tys. w stanach Borno, Yobi i Adamawa. "Czas ucieka - powiedział dyrektor UNICEF Anthony Lake. - Nadal jeszcze możemy uratować wiele istnień. Zagrożenie niedożywieniem i głodem jest w większości dziełem człowieka. Zwykłe ludzkie uczucia nakazują działać szybciej. Nie możemy dopuścić do powtórki tragedii z 2011 roku, kiedy w Rogu Afryki zapanował głód".

 

W Somalii ludności wyczerpanej toczącym się od dziesięcioleci konfliktem zagraża susza. Oczekuje się, że w tym roku z powodu niedożywienia cierpieć może tam od 185 do 270 tys. dzieci.

 

W Sudanie Południowym ponad 270 tys. dzieci jest poważnie niedożywionych i głód może zagrozić w lipcu 5,5 mln ludzi, jeśli nie zostanie zrobione nic, aby opanować szerzący się tam kryzys żywnościowy.

 

W Jemenie, gdzie od dwóch lat trwają walki, obecnie już 462 tys. dzieci, o 200 proc. więcej niż w 2014 roku, cierpi z powodu bardzo poważnego niedożywienia.

 

W tym roku UNICEF razem ze swymi partnerami stara się zapewnić leczenie 220 tys. poważnie niedożywionym dzieciom w Nigerii, ponad 200 tys. w Sudanie Południowym, ponad 200 tys. w Somalii i 320 tys. dzieciom w Jemenie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Neo.j 11:52:20 | 2017-02-22
@marielle

Odpowiedz na swój komentarz masz tutaj:


https://www.youtube.com/watch?v=UjCa3U8GYAE

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

marielle 10:59:14 | 2017-02-22
Na Ziemi jest tyle jedzenia, że nikt nie powinien umrzeć z głodu. Ludzie szpanują super gadżetami, wypasionymi brykami i innymi luksusowymi, nikomu niepotrzebnymi bajerami. W stosunku do swojej kieszeni rzucą (w najdroższych ciuchach) na potrzebujących - odrobinę, by dalej móc szpanować. I chyba mają czyste sumienie.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook