ONZ zaprasza na kolejne negocjacje ws. Syrii

(fot. shutterstock.com)

Specjalny wysłannik ONZ Staffan de Mistura zaczął wysyłać zaproszenia na zaplanowaną na 20 lutego w Genewie kolejną rundę negocjacji pokojowych w sprawie Syrii. Nie ujawniono kto otrzymał pisma od ONZ.

 

Rzeczniczka de Mistury, Yara Sharif, powiedziała Associated Press, że w poniedziałek wysłano pewną liczbę zaproszeń. Teraz ONZ czeka na potwierdzenia gotowości do udziału w spotkaniu w Genewie - dodała.

 

Sprawdź, jak na 10 sposobów możesz pomóc Syryjczykom >>

 

Poprzednie rozmowy pod auspicjami ONZ odbyły się w Genewie w kwietniu 2016 roku. Jednak ze względu na intensyfikację walk w Syrii podjęto decyzję o ich zawieszeniu.

 

Jak tłumaczy agencja AP, w przeciwieństwie do poprzednich rund negocjacyjnych w najbliższych wezmą udział tylko dwie syryjskie delegacje: rządowa i rebeliantów. Poprzednio przeciwnicy reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada byli reprezentowani przez liczne grupy.

 

Wojna domowa w Syrii rozpoczęła się w marcu 2011 roku, gdy pokojowe demonstracje antyrządowe przekształciły się w krwawe starcia z wojskiem i policją. W wyniku trwającego już blisko sześć lat konfliktu zbrojnego śmierć poniosło ponad 310 tys. ludzi; 11 mln Syryjczyków, czyli połowa ludności, zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook