Premier Włoch rozmawiał z Trumpem o roli NATO

(fot. shutterstock.com)

Podczas telefonicznej rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem premier Włoch Paolo Gentiloni podkreślił w sobotę fundamentalne znaczenie roli NATO i współpracy między Europą a Stanami Zjednoczonymi dla pokoju i stabilizacji - ogłoszono w Rzymie.

 

Jak podała Kancelaria Premiera Włoch, obaj politycy w czasie swej pierwszej rozmowy mówili o wyzwaniach i zagrożeniach dla wspólnego bezpieczeństwa.

 

Paolo Gentiloni i Donald Trump potwierdzili swe zaangażowanie w walkę z terroryzmem i radykalizmem, a także wysiłki na rzecz rozwiązania kryzysu ukraińskiego, pokoju na Bliskim Wschodzie, w Syrii i w północnej Afryce - poinformowano w komunikacie Palazzo Chigi.

 

Szef włoskiego rządu przedstawił prezydentowi USA szczegóły podpisanego w czwartek z premierem Libii Fajezem al-Sarrajem memorandum porozumienia w sprawie zwalczania nielegalnej imigracji i przemytu migrantów, a także "polityki gościnności i uregulowania fali migracyjnej w poszanowaniu praw człowieka i prawa do azylu" - głosi nota rządu w Rzymie.

 

Gentiloni i Trump mówili też o swym zbliżającym się spotkaniu na szczycie przywódców G7 w maju w Taorminie na Sycylii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook