Trump: USA będą pracować, by przywrócić pokój na Ukrainie

(fot. Action Sports Photography / Shutterstock, Inc.)

Podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że Stany Zjednoczone będą pracować nad tym, by przywrócić pokój na wschodzie Ukrainy.

 

Jak poinformował w oświadczeniu Biały Dom, Trump powiedział Poroszence, że "będzie współpracować z Ukrainą, Rosją, jak również innymi państwami na rzecz przywrócenia pokoju na granicy (rosyjsko-ukraińskiej)".

 

Biuro prezydenta Petra Poroszenki podało, że podczas rozmowy obaj przywódcy zwrócili szczególną uwagę na kwestię "rozwiązania sytuacji w Donbasie i osiągnięcia pokoju środkami politycznymi i dyplomatycznymi". - Obie strony przedyskutowały wzmocnienie strategicznego partnerstwa pomiędzy Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi - poinformowano w oświadczeniu.

 

W ostatnich dniach doszło do ponownych walk między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy. Według Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE ostrzeliwana była nie tylko kontrolowana przez siły rządowe Awdijiwka, ale także centrum zajętego przez separatystów Doniecka.

 

Misja OBWE obarczyła winą za eskalację konfliktu obie strony: prorosyjskich rebeliantów, jak i wojsko ukraińskie.

 

Swe zaangażowanie na rzecz rozwiązania kryzysu ukraińskiego Trump potwierdził także podczas sobotniej rozmowy telefonicznej z premierem Włoch Paolo Gentilonim. Obaj przywódcy potwierdzili ponadto swe zaangażowanie w walkę z terroryzmem i radykalizmem, a także wysiłki na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie, w Syrii i w północnej Afryce.

 

Podczas rozmowy z szefem włoskiego rządu Trump zapowiedział swoją obecność na szczycie przywódców G7 w maju w Taorminie na Sycylii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

zorro 16:21:15 | 2017-02-05
Magdaleno mylisz się w  ocenie MR. To nie jest "zwykły nieudacznik i cham", lecz miłośnik partii oszustów, lub też komitetu odrywanych od koryta.

Oceń 7 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 11:22:20 | 2017-02-05
Słowa tego błazna nie mają żadnego znaczenia, jutro powie coś odwrotnego. Czyżby uczył się dialektyki marksistowskiej?

Oceń 6 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook