Niemcy chcą wprowadzić elektroniczne kajdanki dla islamistów

(fot. shutterstock.com)

Uznani za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego islamiści będą mogli być kontrolowani przez policję za pomocą kajdanek elektronicznych - postanowił w środę niemiecki rząd. Dotychczas taki system dozoru mógł być stosowany tylko wobec skazanych przestępców.

 
Aby rozszerzyć zakres stosowania elektronicznych kajdanek, rząd Angeli Merkel przygotował projekt nowelizacji ustawy o Federalnym Urzędzie Kryminalnym (BKA), który trafi do parlamentu.
 
Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych i resort sprawiedliwości zgodziły się na zaostrzenie przepisów po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w grudniu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.
 
Zamachowiec, Tunezyjczyk Anis Amri, był znany władzom i policji jako osoba niebezpieczna i zagrażająca bezpieczeństwu publicznemu. Pomimo tego islamista swobodnie poruszał się po terenie Niemiec, regularnie kursując między Nadrenią Północną-Westfalią a Berlinem.
 
Dzięki elektronicznym kajdankom wymiar sprawiedliwości może w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się osoba uznana za niebezpieczną. Niemieckie władze szacują liczbę osób zagrażających bezpieczeństwu publicznemu w Niemczech na ponad 500. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?