"Nie dla znaku równości między imigracją i terroryzmem"

(fot. PAP / EPA / MOHAMMED SABER)

Stawianie znaku równości między imigracją i terroryzmem jest błędne i niedopuszczalne - oświadczył w niedzielę szef MSW Włoch Marco Minniti. Według agencji Ansa słowa te brzmią jak wyraźna i jednoznaczna odpowiedź na politykę prezydenta USA Donalda Trumpa.

 
Podczas zjazdu przedstawicieli rządzącej centrolewicowej Partii Demokratycznej w Rimini minister spraw wewnętrznych powiedział: "Bądźmy ostrożni. Najgorszą rzeczą jest wsadzanie wszystkiego do jednego worka".
 
"Niezadowolenie i marginalizacja stają się żyzną ziemią dla terroryzmu" - zauważył następnie Minniti.
 
Wyraził również przekonanie, że konieczne jest znaczne skrócenie czasu rozpatrywania we Włoszech wniosku o przyznanie statusu uchodźcy. Zdaniem ministra 2 lata, ile trwa to obecnie, to zdecydowanie za długo, gdyż wprowadza utrudnienia w systemie przyjmowania migrantów.
 
"Potrzebne są zmiany legislacyjne i wzrost środków finansowych dla komisji, które rozpatrują wnioski, zaś czas ten należy drastycznie skrócić" - mówił szef włoskiego MSW.
 
Wyjaśnił, że przygotowywany przez jego resort plan zmian polityki imigracyjnej przewiduje też podpisanie porozumienia ze wspólnotami muzułmańskimi we Włoszech w sprawie wyznaczenia oficjalnych meczetów i ośrodków kultu, a także konieczności wygłaszania w nich kazań po włosku.
 
Plan zakłada również przyspieszenie i usprawnienie procedury wydalania nielegalnych imigrantów - przypomniał minister spraw wewnętrznych. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.68

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Luc 23:06:09 | 2017-01-29
"...słowa te brzmią jak wyraźna i jednoznaczna odpowiedź na politykę prezydenta USA Donalda Trumpa."
Ale też i politykę 'polskich chrześcijan'.

Oceń 4 19 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?