Bundestag upamiętni ofiary zamachu w Berlinie

(fot. PAP/EPA/OLIVER WEIKEN)

Bundestag uczci pamięć ofiar zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. Przewodniczący niemieckiego parlamentu Norbert Lammert zamierza wygłosić na początku posiedzenia 19 stycznia przemówienie okolicznościowe - podał "Spiegel online" we wtorek.

 

Władze centralne Niemiec krytykowane były za brak godnego upamiętnienia osób, które zginęły bądź zostały ranne w zamachu w grudniu na Breitscheidplatz w centrum stolicy Niemiec.

 

Upamiętnienia w Bundestagu domagały się berlińskie struktury CDU. "Atak na jarmark bożonarodzeniowy w sercu niemieckiej stolicy był atakiem na cały kraj. Dlatego niemiecki Bundestag jest najwłaściwszym miejscem dla uczczenia ofiar" - powiedział poseł CDU Kai Wegner. Na brak empatii ze strony władz skarżyły się rodziny poszkodowanych.

W najbliższy czwartek hołd ofiarom odda Izba Deputowanych, regionalny parlament Berlina.

 

19 grudnia 2016 roku Tunezyjczyk Anis Amri porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu polskiego kierowcy Łukasza Urbana wjechał nią w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina. W zamachu zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Terrorystę, który zbiegł z miejsca przestępstwa, zastrzelili cztery dni później w Mediolanie włoscy policjanci.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook